Internetowy słownik komunałów

Kopalnia frazesów, czyli co należy mówić w towarzystwie, aby dobrze wypaść.

6 grudnia
Jak nazywa się to zwierzę, które ciągnie renifera z saniami?
Agile
Wychwalać pod niebiosa. Udawać, że od zawsze pracowało się wg zasad tej metodologi. Zmarszczyć czoło i powiedzieć, że agile ma swoje wady i nie nadaje się do wszystkich projektów.
Fotowoltaika
Ja nie wiem czy to się w ogóle opłaca. Znowu coś zmieniają z tymi dopłatami. W Niemczech to co innego. Tam im płacą, nie to co u nas. Ile lat to się będzie musiało zwracać.
Hipotermia
Ciepły hipopotam
Kult
Nie ma takiego zespołu.
Lodówka
Zaleta pustej lodówki - jest gdzie włożyć piwo.
Pralka automatyczna
Ja mam pralkę (wymienić firmę) 20 lat i nic się z nią nie dzieje. Nie psuje się, działa, pierze. Jeśli rozmowa się rozkręci, to wtedy dopiero można pochwalić się dogłębną znajomością budowy pralki oraz ilością wymienionych części.
Reprezentacja
(po upewnieniu się, że chodzi piłkę nożną) Nic nie grają. Jeden Lewandowski ciągnie całą grę, a resztę szkoda oglądać. Dobrze że nie mam telewizora.
Śmieci
Paliwo ekologiczne, akceptowane przez Unię Europejską. Jako przykład podawać liczne spalarnie miejskie produkujące zieloną energię. Surowiec nie kopalny.
Sobowtór
Każdy ma swojego sobowtóra, tylko po drugiej stronie kuli ziemskiej. Charli Chaplin wziął udział w konkursie na swojego sobowtóra i zajął w nim trzecie miejsce.
Sztuczna inteligencja.
W Polsce istnieją inteligentne rowery prowadzące rowerzystę.
Telewizor
Ja w ogóle nie oglądam telewizji. Tego się nie da oglądać. Cały czas reklamy, a jak nie reklamy to propaganda,
Ukraińcy
Dzielny naród
Zaraz będzie ciemno
Zamknij się.
Żywność od rolnika
Panie..., przecież to nie jest do jedzenia, to jest na sprzedaż.

Zaproponuj nowe słowo

Jeśli czujesz klimat słownika to zachęcamy do zgłoszenia nowego słowa. Przed publikacją każde słowo czytamy i weryfikujemy, więc staraj się dodawać teksty na poziomie i nie wpisuj bzdur bo zmarnujesz tylko swój i nasz czas. Standardowowo odrzucamy opisy propagujace faszyzm, komunizm oraz wszelki nacjonalizm lub zawierające wulgaryzmy.

Ups! .. Coś poszło nie tak. Twoje słowo nie zostało zapisane.
Dziękujemy! Twoje słowo zostało zapisane i będzie opublikowane po akceptacji przez redakcję.