USA, zachodnia część Stanów Zjednaczonych, pustnia w stanie Nevada, Lincoln

Strefa 51

Jedna z najsłynniejszych tajnych baz wojskowych na świecie. Od chwili powstania w czasie zimnej wojny okrywa ją mgiełka tajemnicy, a dostęp do niej jest bardzo ograniczony.


Ameryka, Zachodnia część USA, pustynia Nevada

Ogromny celownik

Ogromny celownik na pustyni w Nevadzie. Jest to jeden z kilku wielkich celowników. Na mapach w niedalekiej odległości jeszcze "Inny wielki celownik" oraz "Ogromny trójkąt". Ogromny celownik znajduje się 200 km od Las Vegas i około 400 km od Sacramento oraz Los Angeles.


Ameryka Północna, zachodnia część USA, pustnia w stanie Nevada

Inny wielki celownik

Kolejny z ogromnych celowników znajdujący się na poligonach na pustyni Nevada w Stanach Zjednoczonych.


USA, zachodnia część Stanów Zjednaczonych, pustnia w stanie Nevada

Ogromny trójkąt

Ogromny trójkąt


Chiny, Pustynia Gobi.

Tajemnicza siatka na pustyni.

Zdjęcie jednego z wielu tajemniczych wzorów na pustyni Gobi w Chinach. Linie mogą być pewnego rodzaju instalacją wojskową z markerami do kalibrowania chińskich satelitów. Obszar w którym znajdują się obiekty jest strzeżony przez wojsko. W pobliżu można dostrzec też inne obiekty wojskowe, pasy startowe, sztuczne cele. W odległości około 650 km znajduje się baza wojskowa 640 km Ding Xin.


Ameryka Południowa, Chile, pustynia Atacama

Gigant z Atacama

Wyrysowana na zboczu góry postać przypominająca sylwetkę człowieka. Ma około 120 m wysokości. Rysunek olbrzyma Atacama powstał pomiędzy 1000-1400 rokiem naszej ery i jest jednym z wielu geoglifów – starożytnych dzieł sztuki. Uważa się, że rysunki są dziełem kilku kolejnych kultur zamieszkujących ten region Ameryki Południowej, w tym Tiwanaku i Inków.


Europa, środkowa część Francji, miasto Montluçon

Więzienie

Władze francuskie starają się ukryć plany zakładów penitencjarnych. Rozmieszczenie budynków, placów i dziedzińców często jest rozmazane na mapach satelitarnych, aby utrudnić planowanie ucieczek i próby odbicia więźniów. Decyzje takie podjęto po tym jak w jednej z prób wykorzystano helikopter, który wylądował na dziedzińcu więzienia. Do zaplanowania akcji przestępcom posłużyły zdjęcia z Google Maps.


Północna Polska, Mazury, Stare Kiejkuty

Ośrodek Szkoleniowy w Starych Kiejkutach

Ośrodek Szkolenia Agencji Wywiadu. Ośrodek szkoleniowy powstał na terenie dawnej szkoły wywiadu niemieckiej SD. Lokalizacja tajnego ośrodka stała się powszechnie znana po nieodpowiedzialnych wywiadach telewizyjnych polskich polityków. Dotyczących rzekomego lądowania samolotów z Talibami w Polsce. Przypuszcza się, że w pobliżu ośrodka na lotnisku w Szymanach miały miejsce międzylądowania samolotów CIA z osobami podejrzanymi o terroryzm.